Świetlica Szkolna

Wycieczka do teatru i parku trampolin

Wczesnym rankiem 2 kwietnia 2019r. 45 osobowa grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką pań: Aliny Statkiewicz, Moniki Kowalczyk i Doroty Rudy, wyruszyła na wycieczkę autokarową do Rzeszowa. Celem wycieczki było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań dzieci, propagowanie zdrowego stylu życia oraz alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Pierwszym punktem programu i najbardziej oczekiwanym przez dzieci, był Park Trampolin Jump World prowadzony przez braci Kłeczek (uczestników Mam Talent). Podczas godzinnego pobytu w tym miejscu dzieci miały okazję pod okiem instruktorów wziąć udział w zajęciach ruchowych w strefie akrobatycznej, gladiatorów, siatkówki, koszykówki oraz bezpiecznie „zanurkować” w basenie z gąbkami. Efekty były zaskakujące! już po kilku wskazówkach instruktorów dzieci wykonywały widowiskowe skoki i ewolucje powietrzne!

Czytaj więcej...

Laureat konkursu "Mój przyjaciel"

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich o tym, że uczeń naszej szkoły- Fabian Kruszyński z grupy III świetlicy szkolnej (kl. I), otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel” zorganizowanym przez Teatr Maska w Rzeszowie, związanym z premierowym spektaklem „Wystarczy być”.

Jesteśmy dumni z sukcesów naszego kolegi, gdyż jego praca została wyłoniona spośród 407 różnorodnych nadesłanych prac, przez profesjonalne jury, w skład którego weszli- reżyser spektaklu "Wystarczy być", scenograf, oraz pracownik pracowni plastycznej.

Czytaj więcej...

Świetlicowy bal karnawałowy

7 lutego 2019r. w szkolnej auli odbył się wielki bal karnawałowy dla wszystkich dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe.

Jak przystało na karnawał, w bogato udekorowanej sali bawiły się dzieci przebrane w najróżniejsze stroje. Wszystkim dopisywały humory i chęć oddania się karnawałowym szaleństwom. Tym razem taneczne trendy wyznaczały dziewczyny z kółka teatralnego „Gamo” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Sanoku, a prowadzonego przez panią Agnieszkę Kutiak.

Czytaj więcej...

Z wizytą w MDK

 

25 stycznia 20019r. grupa III świetlicy szkolnej wraz ze swoją wychowawczynią- p. Aliną Statkiewicz, udała się do MDK w Sanoku, w celu obejrzenia wystawy pokonkursowej „Dlaczego lubię Święta Bożego Narodzenia?”.

Pomysłowe, piękne i wykonane różnymi technikami- nagrodzone prace wzbudzały podziw wśród naszych pierwszoklasistów i miejmy nadzieję staną się także źródłem inspiracji podczas tworzenia własnych prac plastycznych.

Czytaj więcej...

"Przeżyjmy to jeszcze raz"

17 stycznia 2019r. w godzinach popołudniowych, w szkolnej auli odbyło się uroczyste spotkanie pod hasłem "Przeżyjmy to jeszcze raz:. Gospodarzami byli uczniowie uczęszczający do III i VI grupy świetlicowej, a gośćmi ich Babcie i Dziadkowie. Gościem specjalnym natomiast była Pani Maria reprezentująca Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Czytaj więcej...

Jasełka w świetlicy

W dniu 16.01.2018r. odbyły się jasełka "Jasność świeci w ciemności” przygotowane przez uczniów III i IV grupy świetlicowej.

Całość przedstawienia ukazującego narodziny Jezusa przeplatana była kolędami, tańcami i wierszami. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami przez licznie zgromadzonych rodziców.

Czytaj więcej...