ZHP w szkole

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe drużyny (sobota 09.01.2016) było znakomitą okazją do podsumowania minionego roku wspólnej służby i zabawy. Piękna, świąteczna atmosfera spotkania, same pyszności na stole, no i harcerskie popisy instrumentalno – wokalne.

Czytaj więcej...

Zauważ człowieka

W sobotę, 19 grudnia odwiedziliśmy bezdomnych mężczyzn w Domu Bezdomnego Inwalidy w Sanoku oraz pacjentów sanockiego hospicjum im. św. Brata Alberta. Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, życzenia i wspólne kolędowanie było dla nas wielkim i ważnym przeżyciem, radością i wzruszeniem.

Czytaj więcej...

Kraków – Betlejemskie Światło Pokoju 2015

Liczna grupa harcerzy z naszego klubu (14 osób) uczestniczyła w niedzielę 13.12.2015r. w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w Krakowie. Wyjazd do pięknego, świątecznego Krakowa wprowadził nas w ciepły i życzliwy klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Był również świetną okazją do integracji i edukacji harcerzy. Program hufcowego wyjazdu był bardzo napięty, a harcerze bardzo, bardzo aktywni.

Czytaj więcej...

Biwak Jeździecki

I Harcerski Biwak Jeździecki "PATATAJ" 2015

W dniach 19 - 21 czerwca 2015 nasz klub razem z przedstawicielami 10 DH z Sanoka i 64 DH z Łukowego uczestniczył w I Harcerskim Biwaku Jeździeckim "PATATAJ" 2015.

Czytaj więcej...

Spływ Kajakowy

Harcerze zaczęli wakacje...

II Spływ Kajakowy Harcerskiego Klubu Turystycznego.

Upragnione wakacje rozpoczęliśmy w sobotę 27.06.2015r. spływem kajakowym na trasie Sanok - Mrzygłód. Dla niektórych z nas była to pierwsza przygoda z kajakarstwem. Wszyscy harcerze świetnie sobie poradzili, choć były momenty, że „łapki” bolały:)

Czytaj więcej...

Rajd Kurierów

W sobotę 10.10.2015r. Harcerski Klub Turystyczny wraz z harcerzami z innych drużyn (razem 56 osób) wędrował śladami kurierów beskidzkich, dawną trasą "Las".

Zaczęliśmy w Maniowie, gdzie przy drodze na Balnicę jest pomnik poświęcony kurierom. Tam chwilę popracowaliśmy, usuwając trawę z chodnika, potem złożyliśmy znicze i kwiaty.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. „Wyprawa Monte Cassino 2014”