WF z klasą

Debata "Sportowy Okrągły Stół"

Debata "Sportowy Okrągły Stół" w naszej szkole odbyła sie w dniu 28.11.2013 w średniej sali gimnastycznej w ramach realizowanego przez nas programu "WF z klasą".

Obecni byli: dyrektor szkoły pani Lidia Mackiewicz-Adamska oraz nauczyciele wychowania fizycznego: pani Anna Kusior, pani Katarzyna Chowaniec, pan Roman Lechoszest, pan Dariusz Fineczko. Debatę prowadził pan Marek Drwięga.

Uczniowie zaskoczeni nieco taką formą wymiany myśli, początkowo wypowiadali się bardzo nieśmiało. Prowadzący poruszał różne wątki dotyczące zagadnień wychowania fizycznego oraz zajęć rekreacyjnych w naszej szkole próbując wprowadzać nieco uczniów w różne obszary tematyczne.

Rozmowa początkowo trudna rozwinęła się w końcówce spotkania i przyniosła następujące konkluzje :

Do mocnych stron naszego wychowania fizycznego uczniowie zaliczyli :

• na lekcji wf. jest fajnie, gramy, bawimy się
  • na lekcji wf. dużo się uczymy
  • jest przyjemnie
  • lubimy zajęcia SKS.
  • nasza baza sportowa jest dobra
  • współpraca z klubami sportowymi to dobry pomysł
  • poprzez uczestniczenie w meczach uczymy sie kultury kibicowania

Do słabych stron uczniowie zdecydowanie zaliczyli brak skoczni i bieżni lekkoatletycznej.

Obszary, w których musimy pracować nad poprawą obecnego stanu

• więcej rozgrywek międzyklasowych
  • więcej gier zespołowych na lekcjach
  • praca z idolem sportowym (więcej spotkań z wybitnymi sportowcami różnych dyscyplin)
  • więcej wyjść i wyjazdów np. na mecze reprezentacji
  • więcej sportów zimowych na zewnątrz (narty biegowe)
  • tablica z aktualnymi sukcesami sportowymi naszych uczniów w segmencie wf.

W debacie uczestniczyło ok. 40 uczniów z klas IV - VI.