Promocja zdrowia

Festiwal Owocowo – Warzywny

27 listopada dzieci z grup świetlicowych zaprosiły uczniów edukacji wczesnoszkolnej na przedstawienie pod nazwą Festiwal Owocowo – Warzywny. Jego celem było promowanie zdrowego stylu życia – ukazanie walorów zdrowotnych warzyw i owoców i zachęcanie do ich spożywania.

W wesołych wierszach i piosenkach dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne, korzystając z licznych rekwizytów przygotowanych przez opiekunów.

Czytaj więcej...

Dzień promocji zdrowia

Aktywny wypoczynek wpływa korzystnie nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycję, ale także pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Mogliśmy się o tym przekonać za sprawą Pani Katarzyny Chowaniec, która przygotowała dla uczniów trening interwałowy oraz Pana Mirosława Kaźmierczaka, gościa specjalnego, trenera gimnastyki sportowej. „Mistrz” wraz ze swoimi podopiecznymi starali się rozbudzać wśród dzieci pasję do sportu, propagowali aktywny wypoczynek oraz zachęcali do poszukiwania pasji, która pomaga w rozwijaniu charakteru i zdrowego stylu życia.

Czytaj więcej...

"5 porcji zdrowia"

Dnia 3 października w ramach kampanii "5 porcji warzyw, owoców lub soku" w klasie 2b odbyły się zajęcia, na których dzieci mogły przygotować dla siebie szklankę soku.

Pod kierunkiem pań: Moniki Śliwki - Warankiewicz i Beaty Dańczyszyn uczniowie sporządzali z owoców różne smaki soków, w takich zestawieniach, aby każdemu smakowały. Następnie wspólnie wypili swoją porcję.

Czytaj więcej...

Dzień Promocji Zdrowia

Regularne "zażywanie Ruchu" wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycję, ale także pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Niestety, mimo tych korzyści wiele osób preferuje raczej bierny tryb życia twierdząc, że sport nie jest dla nich. Możliwe jest jednak takie dobranie ćwiczeń, aby móc czerpać z nich przyjemność, zrelaksować się i zyskiwać zarówno korzyści zdrowotne jak i emocjonalne.

Czytaj więcej...

Certyfikat

m zdrowie1 grudnia 2015 r. nasza szkoła otrzymała certyfikat przyjęcia Szkoły do Rejonowej Sieci Szkół Promujacych Zdrowie w województwie podkarpackim.

Zobacz Certyfikat