Konkurs - "ORZEŁ BIAŁY NA PRZESTRZENI DZIEJÓW – CHRONOLOGIA"

"ORZEŁ BIAŁY NA PRZESTRZENI DZIEJÓW – CHRONOLOGIA" WYSTAWKA/KONKURS

P1010048mWłączając się w cykl szkolnych przedsięwzięć edukacyjno - wychowawczych związanych ze 100 - leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, biblioteka proponuje udział w konkursie, w oparciu o wystawkę przygotowaną w formule konkursowej.

Szczegóły w załącznikach.

Czytaj więcej...

Wieczorki literackie

Sezon wieczorków literackich 2018/19 rozpoczęty – wysyp Absolwentów

W ramach środowiskowej, okołoczytelniczej działalności kulturalnej Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów, 21 września odbyło się spotkanie - pierwsze w nowym roku szkolnym, w nowej siedzibie i u progu pełnoletności. Comiesięczne wieczorki dobrną we wrześniu przyszłego roku do „18” (wliczając okres działalności Stowarzyszenia jako grupy nieformalnej – 8 lat i jako organizacji pożytku publicznego – dziewiąty rok). Cieszy więc bardzo fakt, że zawitali absolwenci SP 1 i G1 różnych roczników, dzięki którym „wieczorkowy biznes” tyle lat się kręci.

Czytaj więcej...

PODRĘCZNA APTECZKA LITERACKA

Kliknij!!! Biblioteka szkolna rozpoczyna budowę "Podręcznej Apteczki Literackiej”. W załączeniu wstępny projekt architektoniczny, który zakłada możliwość zmian w nazewnictwie i wzbogacenia o dodatkowe piętra i półpiętra. Na bazie tejże biblioteczki planowany jest całoroczny konkurs motywujący do propagowania beletrystyki młodzieżowej na lekcjach wychowawczych – "Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie”.

Czytaj więcej...