Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej

 W dniach 5 i 10 października uczniowie klas Ia i Ib wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas tej pierwszej wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki.

Czytaj więcej...

Z książką w tle i w roli głównej…

To za sprawą książek spotkałyśmy się po raz pierwszy we wrześniu 2009 roku i tak co miesiąc … 28 września rozpoczął się dziesiąty rok. Można powiedzieć, że pomysł ten zrodził się z zazdrości, że młodzież ma już od lat takie spotkania no i tym razem to brzydkie uczucie ładnie zaowocowało – wychodząc z okołoczytelniczą działalnością kulturalną do środowiska lokalnego, można było formalnie powołać do życia stowarzyszenie/organizację pożytku publicznego, wzbogacając nazwę tak, by była uniwersalna niezależnie od wieku pasjonatów książki: Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki”.

Czytaj więcej...

PAŹDZIERNIKOWE BONUSY DLA CZYTELNIKÓW

PAŹDZIERNIKOWE BONUSY DLA CZYTELNIKÓW

PLAKAT

STATYSTYKA IX 2018

Plus/minus 90 % wypożyczeń na początku roku szkolnego to lektury … tak więc przyszli, bo musieli, a my chcemy, żeby chcieli :)

Prosimy zatem o zapoznanie się ze szczegółami na plakacie, rzut oka na wykres i skorzystanie z nowej propozycji – popołudniowy dyżur biblioteki w każdą środę w godzinach 14.00 – 17.30.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Głośnego Czytania

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klas 1a i 1b z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książek "Plastusiowy Pamiętnik" Marii Kownackiej i "Opowiadania z piaskownicy" Renaty Piątkowskiej, czytanych przez swoich rówieśników oraz Panią Krystynę Berdysz. Żywimy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do częstszego czytania książek i odwiedzania biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

Konkurs - "ORZEŁ BIAŁY NA PRZESTRZENI DZIEJÓW – CHRONOLOGIA"

"ORZEŁ BIAŁY NA PRZESTRZENI DZIEJÓW – CHRONOLOGIA" WYSTAWKA/KONKURS

P1010048mWłączając się w cykl szkolnych przedsięwzięć edukacyjno - wychowawczych związanych ze 100 - leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, biblioteka proponuje udział w konkursie, w oparciu o wystawkę przygotowaną w formule konkursowej.

Szczegóły w załącznikach.

Czytaj więcej...