Wieczorki literackie

Starszaki, a sprawa pluszaków i warzyw…

Jako że pod koniec listopada uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obchodzili uroczyście Dzień Pluszowego Misia i uczestniczyli w Festiwalu Owocowo - Warzywnym, na wieczorku literackim 30.11.18 postanowiliśmy ten temat pociągnąć, dorzucając jeszcze andrzejkowy elemencik. „Oskarżony pluszowy M.” To książka o ponad osiemdziesięcioletnim pluszowym misiu, przekazywanym w rodzinie z pokolenia na pokolenie - filozoficzna opowieść o miłości, samotności i wolności, śmieszna i smutna zarazem prawda o naszym świecie.

Czytaj więcej...

WIECZORKI LITERACKIE

„Czytaniem odganiacie matkę wszystkich grzechów - próżnowanie” – Piotr Skarga Skąd ten cytat sprzed kilku wieków – za sprawą pierwszych słów jakie padły na wieczorku 23.11.2018, a zabrzmiały jak wyznanie grzechu: Nic mi się nie chce robić, tylko bym czytała i czytała. Skoro autorem powyższego cytatu był wybitny kaznodzieja – rozgrzeszenie pewne i co więcej - można dalej bezkarnie czytać :)

Stąd kilka propozycji tytułów już na stoliku w zasięgu ręki, tak na dobry początek, a potem poszukiwania na regałach.

Czytaj więcej...

„RODZINNE WKRĘCANIE W CZYTANIE”

9 listopada odbył się drugi wieczorek literacki dla najmłodszych, oczywiście pod opieką dorosłych osób towarzyszących. Jak widać, tłoczno nie było, ale dołączyły dwie nowe osoby - jeszcze kilka spotkań i zawiąże się taka grupa, że ho, ho :)

Były poważne rozmowy przy kawiarnianym stoliku, przeglądanie książek i wybór pierwszych w kolejce do poczytania na wieczorku i wypożyczenia do domu.

Czytaj więcej...

Wolność - strofy na szczególne okazje

WOLNOŚĆ P1010044m

Gdy widzisz ptaka w locie jak wolny jest 
Jak płynie sobie, aż po nieba kres 
Wiedz - niebo bywa pełne wichrów i burz 
A z lotu ptaka już nie widać róż 

Bo wolność - to nie cel lecz szansa by 
Spełnić najpiękniejsze sny, marzenia 
Wolność - to ta najjaśniejsza z gwiazd 
Promyk słońca w gęsty las, nadzieja 

Czytaj więcej...

PAŹDZIERNIKOWE BONUSY DLA CZYTELNIKÓW

P1010003Zgodnie z obietnicą złożoną na początku października - Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, klasy które najczęściej odwiedzały bibliotekę i wyróżniły się ilością wypożyczonych książek /w tym wypożyczeń pozalekturowych/ otrzymają talony miłosierdzia – DZIEŃ BEZ PYTANIA. Są to klasy 7c i 3dG, talonik należy wykorzystać w listopadzie, po demokratycznym uzgodnieniu terminu na forum klasy w porozumieniu z wychowawcą.

Czytaj więcej...