Biblioteka

Biblioteka szkolna

Biblioteka Szkolna

biblioteka

 Regulamin bibliteki szkolnej - pobierz (PDF)

Biblioteka zaprasza:

Poniedziałek - 7.30 - 15.00
Wtorek - 7.30 - 15.00
Środa - 8.00 - 14.00 (praca wewnętrzna)
Czwartek - 7.30 - 15.00
Piątek - 7.30 - 15.00

Bibliografia materiałów repertuarowych dostępnych w bibliotece szkolnej - zobacz.

Oferta  pedagogiczno - psychologiczna biblioteki szkolnej  - pobierz

Regulamin wypożyczania

Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku - pobierz

Światowy Dzień Głośnego Czytania

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klas 1a i 1b z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książek "Plastusiowy Pamiętnik" Marii Kownackiej i "Opowiadania z piaskownicy" Renaty Piątkowskiej, czytanych przez swoich rówieśników oraz Panią Krystynę Berdysz. Żywimy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do częstszego czytania książek i odwiedzania biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

Z książką w tle i w roli głównej…

To za sprawą książek spotkałyśmy się po raz pierwszy we wrześniu 2009 roku i tak co miesiąc … 28 września rozpoczął się dziesiąty rok. Można powiedzieć, że pomysł ten zrodził się z zazdrości, że młodzież ma już od lat takie spotkania no i tym razem to brzydkie uczucie ładnie zaowocowało – wychodząc z okołoczytelniczą działalnością kulturalną do środowiska lokalnego, można było formalnie powołać do życia stowarzyszenie/organizację pożytku publicznego, wzbogacając nazwę tak, by była uniwersalna niezależnie od wieku pasjonatów książki: Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki”.

Czytaj więcej...

Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej

 W dniach 5 i 10 października uczniowie klas Ia i Ib wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas tej pierwszej wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki.

Czytaj więcej...