„Na odwyku komórkowym” – propozycja na ferie:)

LOGOStowarzyszenie Oczytanych Małolatów, w trosce o Czytelników, którzy nie mieli czasu lub zapomnieli wypożyczyć co nieco do czytania w czasie ferii, oraz wszystkich, którym nie przyszłoby to do głowy, a zechcą zaryzykować:) organizuje dyżury biblioteki 15 i 22 stycznia. Księgozbiór czeka na uczniów, ich rodziców i dziadków, nauczycieli i pracowników szkoły. Szczegóły na plakacie - pobierz

Biblioteka

WIZYTÓWKA BIBLIOTEKI STOWARZYSZENIA 2019 20

Regulamin bibliteki szkolnej - pobierz (PDF)

Bibliografia materiałów repertuarowych dostępnych w bibliotece szkolnej - zobacz.

Oferta  pedagogiczno - psychologiczna biblioteki szkolnej  - pobierz

„Poczytajki – Pomagajki” - pobierz

Regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku - pobierz

„Prezenciki utkane ze słów i nut” – wieczorki literackie w grudniu

Grudzień zamieszał trochę w stałym  terminarzu wieczorków Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki” – spotkaliśmy się 6 i 13, a jako że to czas mikołajkowo- przedświąteczny, zadbaliśmy wspólnymi siłami o nastrój i stosowne, literackie menu. Nie mogło zabraknąć kultowego tekstu, który od lat nam w tym okresie towarzyszy – to „Piąty talerz” ze zbioru felietonów Doroty Terakowskiej pod tytułem „Dobry adres to człowiek”.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W ostatni listopadowy piątek w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W holu koło biblioteki przy wtórach piosenki „Jadą, jadą misie” zebrały się dzieci z klas pierwszych oraz przedstawiciele klas drugich i  trzecich.  Gościem honorowym była pani dyrektor Maria Korżyk, która przeczytała wzruszającą historię  pt. „Stary, zielony miś”.

Czytaj więcej...

Listopadowe wieczorki literackie Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki”

Jako że 18 listopada odbyła się miejska uroczystość z okazji setnej rocznicy urodzin profesora Mariana Pankowskiego / ur. 9XI 1919 w Sanoku/ – pisarza, wykładowcy Universite Libre de Bruxelles, Honorowego Obywatela Sanoka, nie można było tego wydarzenia pominąć na wieczorku dla młodzieży 22 listopada. Tym bardziej było to zobowiązujące, że  biblioteka Gimnazjum nr 1 była inicjatorem i  przez 11 lat organizatorem międzyszkolnego/rejonowego konkursu recytatorskiego popularyzującego dorobek literacki regionu, w tym trzech twórców związanych z Sanokiem: Mariana Pankowskiego, Janusza Szubera i Kalmana Segala.

Czytaj więcej...