Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów – „Świąteczna promocja na wkręcanie w czytanie”

bws zyczeniaNie możemy niestety być rozrzutni i obiecać, że jeśli ktoś wypożyczy dwie książki, to trzecią otrzyma za grosz - oszczędnie gospodarujemy powierzonymi nam pieniążkami :)

Z tytułu 1% podatku za rok 2019 uzyskaliśmy  w maluczkim zaokrągleniu 2 tysiące zł /1973,80/ które są wartością samą w sobie, a poza tym umożliwiają  opracowywanie i składanie wniosków o dotacje w ramach konkursów grantowych. Dzięki temu z  Fundacji PKN ORLEN pozyskaliśmy 5 tysięcy zł, z przeznaczeniem w całości na zakup książek. Zatem stokrotne wyrazy wdzięczności i podziękowania dla wszystkich, którzy zdecydowali, że swój 1 % przekażą właśnie na książki – nasza świąteczna promocja to uśmiech w Państwa stronę z prośbą o pamięć w nowym sezonie podatkowych rozliczeń :)

Czytaj więcej...

Z archiwum Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów - „Śladami sanockich impresji Janusza Szubera”

LOGO stowarzyszenia oczytanychPrzed laty Stowarzyszenie zaangażowało się w projekt Instytutu Książki i Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą „Literacki Atlas Polski”, którego ideą było zainteresowanie młodzieży „żywą literaturą” poprzez wyszukiwanie świadectw literackich związanych z rodzinną miejscowością/okolicą. W załączeniu prezentacja, która powstała na użytek projektu … może ktoś chciałby ją uzupełnić, rozwinąć, kontynuować ?...

Literacki Atlas Polski- Sanok

Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów Sukcesywnie wzbogacana oferta dla Czytelników wieku każdego …

P1010027Dla jednych, zamieszczone poniżej prezentacje będą przypomnieniem autorów/ tytułów serii, dla innych – nową informacją, dla wszystkich zaś, niech będą zachętą do sięgnięcia po książkę.

Propozycje są zróżnicowane, by mogły być adresowane do jak najszerszego grona odbiorców, przy uwzględnieniu faktu, że ten sam odbiorca ma swoje humory i zależnie od pogody ducha czy tej  za oknem, miewa zmienne upodobania.

Czytaj więcej...

A może by tak trochę poczytać ? …

A może by tak trochę poczytać ? …

Sprawa jest prosta, jeśli wiemy, co wypożyczyć chcemy, ale daleko ciekawsze są takie wizyty w bibliotece, kiedy sami możemy wyłowić coś dla siebie. Skoro teraz przeglądanie/dotykanie/wybieranie nie wchodzi w grę, jako namiastkę samodzielnego buszowania w księgozbiorze, proponujemy rzut oka na nowości zakupione przez Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów, w ramach środków pochodzących z darowizny Fundacji PKN ORLEN. Zaznaczamy, że zakupionych tytułów jest więcej, załączone prezentacje to taka zachęta/przynęta.

Czytaj więcej...

„ SUPER  CHŁOPAKI, SUPER  DZIEWCZYNY” – NASZA  PIERWSZA  TOP  LISTA

LOGO„ SUPER  CHŁOPAKI, SUPER  DZIEWCZYNY” – NASZA  PIERWSZA  TOP  LISTA

Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów zaprasza do współtworzenia tejże listy, czyli do pochwalenia się swoimi znajomościami zawartymi na kartkach książek J Szczegóły na plakacie  PLAKAT - TOP LISTA

Dane osobowe będą wykorzystane tylko do celów statystycznych i losowania nagród – kulisy znajomości, czyli kto kogo wybrał i dlaczego, nie będą ujawniane, żeby nie było licytacji, czyje wybory są ciekawsze J

Przed nami długie wieczory, kto wie, może jesienna plucha … nic tylko czytać i poszerzać krąg swoich znajomychJ