Akademia Szachów

Akademia szachów

szach

Od kilku lat w naszej szkole działa koło szachowe nazwane Akademią Szachów, które do roku szkolnego 2011/2012 prowadzone było przez panią Agnieszkę Stawarczyk i pana Wojciecha Stawarczyka. Od roku 2012/2013 koło szachowe prowadzi w naszej szkole pani Agnieszka Stawarczyk . Corocznie uczniowie biorą udział w szachowych rozgrywkach na szczeblu powiatowym, zajmując wysokie lokaty i kwalifikując się do eliminacji okręgowych czy wojewódzkich.

W ramach zajęć rozgrywane są turnieje o tytuł Szkolnego Mistrza Szachów, obejmujące dwie kategorie wiekowe - uczniów klas 1-3 i 4-6.

W roku szkolnym 2008/2009 państwo Agnieszka i Wojciech Stawarczykowie założyli stronę internetową, na której zamieścili rankingi zawodników, a także szereg szachowych łamigłówek. Rozwiązania zadań dostarczać można było drogą elektroniczną, lub tradycyjnie na kartce papieru, zaś zwycięzca otrzymywał zaszczytny tytuł Szkolnego Mistrza Łamigłówek Szachowych.