Współpraca międzynarodowa

PROJEKT ETWINNING 2013

PROJEKT ETWINNING 2013. LET’S SING AND DANCE TO THE GREATEST HITS!

W projekcie udział biorą uczniowie z klas 5a,5b i 6b, wspólnie z panem Adamem Jezierskim. Projekt składa się z trzech etapów.

Pierwsza część projektu to prezentacja przez uczniów plakatów, ilustracji, rysunków, zdjęć, fotografii, dotyczących ulubionych artystów muzycznych i ich utworów, zarówno z Polski, z Turcji, jak również z krajów anglojęzycznych (31 marca).

Czytaj więcej...

eTwinning 2012

Grupa uczennic klas 6a i 6c realizuje w naszej szkole projekt e -Twinning pod nazwą "Czy rośliny lubią detergenty?”.

Projekt pogłębia wiadomości z ekologii, dostarczając odpowiedzi na pytanie o wpływ używanych w naszych domach środków do mycia naczyń na wzrost i rozwój pospolitej rośliny – rzeżuchy.

Czytaj więcej...

eTWINNING 2012

W roku szkolnym 2012/2013 realizowany jest w naszej szkole projekt:

ETWINNING 2012  “LET’S SHARE THE CHRISTMAS TRADITIONS”


Etap pierwszy – pokaz dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły z okazji Dnia Świętego Mikołaja – "Mikołajki", przez szkolny zespół taneczny(dziewczynki z klasy 5a,5b i 6b)do piosenki, “Crazy little thing called Love” oraz "All I want for Christmas".

Śpiewanie świątecznej piosenki, "Merry Christmas everyone", a także wybranej świątecznej kolędy i rozdanie uczniom słodyczy przez Świętego Mikołaja. 

Nagrania umieszczamy na stronie:

Czytaj więcej...

Czerwony Kapturek

W dniu 12 marca uczniowie klas 4a oraz 5c wystawili sztukę teatralną "Czerwony Kapturek".

Klasa 4a przedstawiła polską wersję tej bajki, natomiast uczniowie 5c zaprezentowali wersję angielską. Oba występy były częścią realizowanego w ramach międzynarodowej współpracy projektu eTwinning "Whole world reads the same stories".

Scenografię do przedstawienia przygotowała pani A. Stawarczyk wraz z klasą 5c. Bajkę na wersję angielską przetłumaczyła pani M. Bednarczyk, scenariusz opracował pan W. Stawarczyk.

Czytaj więcej...

O smoku wawelskim

W ramach programu eTwinning  22 stycznia 2010 roku w auli szkolnej uczniowie klasy 3 a przedstawili inscenizację bajki " O smoku wawelskim". W bajkowej scenografii i w obecności Babć i Dziadków dzieci wcielały się w rolę króla Kraka, królewny Wandy, wójta, mieszczan i przekupek, szewczyka Skuby i groźnego smoka. Jak to w bajkach bywa wszystko zakończyło się szczęśliwie. Szewczyk Skuba pokonał groźnego smoka, a król Krak zachęcał szewca do picia mleka. Na koniec dzieci zaśpiewały i zatańczyły krakowiaka. Całość uroczystości przygotowała Halina Olender.

Film z występu.