Informacje o szkole

Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku jest szkołą publiczną odznaczoną medalem "Pro Memoria", prowadzoną przez Gminę Miasta Sanok.

Dyrektor szkoły: pani mgr Lidia Mackiewicz - Adamska.

Do szkoły uczęszcza 828. uczniów uczących się w 35.  oddziałach w tym klasy gimnazjalne 213 uczniów (7 oddziałów) i oddział przedszkolny 19 uczniów.

Obwód szkoły stanowią ulice:

Aleja Szwajcarii, al. Wojska Polskiego, I Armii Wojska Polskiego, Błonie, Ciepła, Cicha, Dworcowa (nr 2), Gałczyńskiego, Górna, Jagiellońska (numery parzyste od 48, numery nieparzyste od 41), Jagodowa, Jezierskiego, dr. Jordana, Karola Kenara, Kochanowskiego, Kolejowa, Konarskiego, Korczaka, Królowej Bony (do nr 13), 800 – lecia, Lwowska, Malinowa, Mostowa, Nastrojowa, dr. Kazimierza Niedzielskiego, Ogrodowa, Opłotki, Osiedle, Podgórze, Poetycka, Pogodna, Poziomkowa, gen. B. Prugara - Ketlinga, Przelotowa, Przemyska (do nr 21), Przytulna, Pszenna, Mikołaja Reja, Reymonta, Schody Balowskie, Schody Franciszkańskie, Schody Serpentyny, Schody Zamkowe, Spokojna, Stawiska, Środkowa, Świętojańska, Juliana Tuwima, Warzywna, Wesoła, Stanisława Witkiewicza, Wyspiańskiego, Zagrody, Zielona, dr. Zigmunda oraz miejscowość Liszna.

Wyposażenie

W szkole znajduje się 30 sal lekcyjnych i pracowni przedmiotowych, trzy sale gimnastyczne, boisko, biblioteka, sala audiowizualna, 2 pracownie komputerowe wyposażone w 28 stanowisk komputerowych dla uczniów oraz studio multimedialne.

Uczniowie szkoły mają możliwość korzystania z basenu i toru lodowego. W szkole znajduje się świetlica szkolna oraz stołówka.

W szkole pracuje 99. nauczycieli.

Obecnie 76. nauczycieli posiada status nauczyciela dyplomowanego, 9. nauczycieli to nauczyciele mianowani, 8. kontraktowi i 6. stażyści.

W szkole prowadzone następujące zajęcia pozalekcyjne:

a) kółka przedmiotowe: polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze, informatyczne, języka angielskiego,
b) koła zainteresowań: muzyczne, plastyczne, redakcyjne, taneczne, szachowe, SKS-y uwzględniające różne dyscypliny sportowe.