I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

dyktando grafikaZ okazji zbliżającego się święta 11 listopadaportal edukacyjny www.dyktanda.pl przeprowadzi akcję charytatywną. Organizuje I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się za pośrednictwem Internetu.

Ideą akcji jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a co więcej, zbiórka środków na cel charytatywny lub społeczny. Im większa liczba osób przyłączy się do wydarzenia, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa kwota trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległościj est bezpłatne,

 a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przekazana przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

Każdy z uczestników może zgłosić ważny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Proponuję zbiórkę dla naszej uczennicy Martynki Posadzkiej zmagającej się z białaczką limfoblastyczną.

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego przyjmowane są  na stronie:

HTTPS://DYKTANDA.PL/DYKTANDO-NA-SWIETO-NIEPODLEGLOSCI

Serdecznie zapraszam do udziału całą społeczność szkolną.

Pokażmy w tym szczególnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym! Pamiętajcie dobro zawsze wraca.