Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów Sukcesywnie wzbogacana oferta dla Czytelników wieku każdego …

P1010027Dla jednych, zamieszczone poniżej prezentacje będą przypomnieniem autorów/ tytułów serii, dla innych – nową informacją, dla wszystkich zaś, niech będą zachętą do sięgnięcia po książkę.

Propozycje są zróżnicowane, by mogły być adresowane do jak najszerszego grona odbiorców, przy uwzględnieniu faktu, że ten sam odbiorca ma swoje humory i zależnie od pogody ducha czy tej  za oknem, miewa zmienne upodobania.

Przy łatwości dostępu do informacji o dowolnej książce, tylko dwie wzmianki:

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” to  laureatka Literackiej Nagrody Nike 2020 – książka autorstwa Radka Raka.

Ponieważ  w listopadzie w sposób szczególny towarzyszą nam  refleksje o przemijaniu, stąd propozycja  Angeliki Kuźniak pod tytułem „Soroczka”, a z niej słowo wstępne prof. Marii Janion:

„Wydaje mi się, że nigdy jeszcze nie byliśmy pod tak silnym naciskiem kultury masowej, która przedstawia taki obraz życia, jakbyśmy tego życia w ogóle nie tracili. Stwarzanie obrazu życia bez utraty to jej podstawowe oszustwo”.

Tak więc po pierwsze, po drugie i po trzecie książka, bo:

„Książka – to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości / historyk, księgarz -Ambroży Grabowski/

oferta 1

oferta 2

oferta 3

oferta 4