Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane odgrywają niezwykle istotną rolę w życiu najmłodszych. Prawdopodobnie właśnie dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta, które przypada na 5 listopada. Dzień Postaci z Bajek, bo o nim mowa, to także dzień urodzin Walta Disney’a. W wielu przedszkolach i szkołach z okazji tego niesamowitego dnia organizowane są różnorodne konkursy. Również i u nas przeprowadzony został konkurs plastyczno-literacki. Uczniowie klas 1 i 2 mieli za zadanie namalować portret swojego ulubionego, bajkowego bohatera, natomiast uczniowie klas 3 główkowali nad opisem słownym ulubionej postaci z bajek. Do organizatorów konkursu (tj. p. Doroty Bryndzy, p. Katarzyny Józefek i p. Anny Gaździk-Kalinieckiej) wpłynęło wiele prac spośród których wyłoniono zwycięzców z klas 1 i 3 (wśród drugoklasistów nie przyznano miejsc, ponieważ wpłynęło zbyt mało prac konkursowych).

Klasy I:

Miejsce 1. Julia Płodzień,

Miejsce 2. Lidia Załączkowska,

Miejsce 3. Łucja Przygórzewska,

Wyróżnienia: Hanna Kulikowska, Helena Kielar, Aleksandra Stepaniak.

Klasy III:

Miejsce 1. Michalina Gaworecka, Konstancja Dziewulska,

Miejsce 2. Szymon Mazurkiewicz, Aleksandra Szul,

Miejsce 3. Lena Wąsowicz, Stanisław Robel,

Wyróżnienia: Karolina Konieczny, Julian Kijowski.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i zaangażowania w tworzenie prac – zarówno tych plastycznych, jak i literackich. Szczególne gratulacje składamy dla w/w zwycięzców oraz osób wyróżnionych i mamy ogromną nadzieję, iż przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek” zaprezentowane przez klasę 3 „B” podobało się widowni, a w zasadzie nie mamy co do tego żadnych wątpliwości, bowiem aktorzy otrzymali gromkie brawa!