Zbiórka książek dla Fundacji „Zaczytani”!

Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku drugi rok z rzędu włączyli się w akcję organizowaną przez Księgarnię Autorską na rzecz Fundacji „Zaczytani” polegającą na zbiórce książek dla podopiecznych szpitali, domów dziecka, domów pomocy, hospicjów oraz innych podobnych placówek. Najmłodsi z wielką chęcią sięgnęli do swoich domowych biblioteczek i odszukali książki, którym zapragnęli dać drugie życie.

Akcja otworzyła wiele dziecięcych serc, co widoczne było w liczbie książek, które przekazane zostały na ręce organizatorów. Oczywiście wśród zebranych egzemplarzy nie zabrakło „Baśni braci Grimm”, „Legend polskich”, „Krainy Lodu”, „Bajek Ezopa”, „Baśni H.Ch. Andersena”, komiksów z Zygzakiem McQueen’em , a nawet „Bajek z 1000 i jednej nocy”. Były więc bajki i bajeczki, książki i książeczki, a wszystkie zadbane, starannie wybrane i – przede wszystkim – szczerze przekazane dla tych, na których twarzach niewątpliwie wywołają ogromne uśmiechy!

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy włączyli się w akcję i podobnie jak rok temu, tak również i dzisiaj podpisujemy się obiema rękami i nogami pod cytatem mówiącym o tym, iż „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”!

Organizatorami zbiórki były panie: Katarzyna Józefek i Beata Obłój.