Wolontariusze w schronisku dla zwierząt

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu wybrali się pod opieką pań: Joanny Warchoł-Żuchowskiej oraz Emilii Kot do schroniska dla zwierząt Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku. Celem wizyty było zawiezienie karmy, którą przez cały wrzesień przynosili uczniowie SP1.

Na miejscu przywitali nas mili opiekunowie schroniska (czy bardziej przytuliska – jak wolą nazywać to miejsce), którzy oprowadzili nas i opowiedzieli nieco na temat historii STOnZ-u. Dowiedzieliśmy się, że przytulisko działa od 1996 r. i trafiają do niego pieski znalezione na ulicy, odebrane nieodpowiedzialnym właścicielom czy po prostu takie, które same przywędrowały w poszukiwaniu jedzenia i schronienia. Te spragnione opieki i miłości psiaki skradły nasze serca! Każdy może przyjść i wyprowadzić je na spacer (po wcześniejszym umówieniu się z opiekunem).

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zbiórce karmy, bo dzięki Wam te urocze pieski będą miały zagwarantowane pożywienie jeszcze na długi czas.

Emilia Kot