Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w 2 i 3 klasach

Dnia 2 października 2020 r. przypadł Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w klasach 2 i 3 przeprowadzony został – w postaci niewielkiej kartkóweczki – konkurs sprawdzający matematyczną wiedzę uczniów. Trzecioklasiści zmierzyli się z mnożeniem do 100, zaś drugoklasiści mieli nieco ułatwioną sprawę, ponieważ mnożenie mogli zamieniać na dodawanie z racji tego, iż są dopiero na samym początku wielkiej przygody z tabliczką mnożenia. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że zarówno drugo-, jak i trzecioklasiści podeszli do sprawdzianu bardzo poważnie i ze wszystkich sił starali się wpisywać prawidłowe wyniki do przedstawionych działań. Jak się okazało w naszej szkole jest mnóstwo uczniów, którzy mają zadatki na prawdziwych matematyków, bowiem karty konkursowe wykonało bezbłędnie aż 42 uczniów!

Wśród drugoklasistów należy wyróżnić: Adama Pojnara, Natalię Panek, Różę Podsobińską, Olgierda Sosnickiego, Miłosza Fal, Aleksandrę Michalską, Miłosza Zarzykę, Aleksandrę Pałys, Stanisława Gąskę, Filipa Florczaka, Alicję Zdobylak, Olafa Rycyka, Maję Biskup, Zuzię Mrozowską, Krzysztofa Szwarca, Lenę Rzyman, Adama Firmanty, Zuzię Pytlowany, Antoninę Nowak, Magdalenę Ziółkowską, Milenę Huczko, Oktawię Hoksę, Nikolę Kostur oraz Julię Skrabalak.

Natomiast trzecioklasiści, którzy napisali bezbłędnie sprawdzian z tabliczki mnożenia to: Emilia Starościak, Julia Kołodziejczyk, Kacper Suchecki, Aleksander Mleczko, Lena Wąsowicz, Aleksander Florko, Antonina Trznadel, Oskar Bator, Bartosz Kowalski, Franciszek Packanik, Stanisław Robel, Klaudia Sobczak, Filip Kłodowski, Jakub Folta, Julia Smiszkiewicz, Bartosz Sporek, Jan Kozłowski oraz Kacper Kłodowski.

Co ciekawe, w tym roku po raz pierwszy przepytane z tabliczkowej wiedzy zostały również nauczycielki pracujące w klasach 2 i 3. Ich zadaniem było podawanie wyników prezentowanych działań. Trzeba zaznaczyć, iż było to nieco stresujące, bowiem czas mierzony był profesjonalnym stoperem. Jak się okazało tegoroczną Mistrzynią Tabliczki Mnożenia została pani Magdalena Sałaciak, która udzieliła poprawnych odpowiedzi na prezentowane działania w czasie zaledwie 7 sekund! Prawdziwe mistrzostwo!

Organizatorami konkursu były panie: Katarzyna Józefek, Dorota Bryndza i Anna Gaździk-Kaliniecka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapewniamy, że za rok będzie możliwość udowodnienia po raz kolejny, że tabliczkę mnożenia można mieć w małym paluszku!

Katarzyna Józefek