MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY
15.09.2020r. w naszej świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami.


Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent!
Uczniowie naszej szkoły postanowili pod kierunkiem swoich wychowawców: p. O. Bocyk, p. A. Dobek, p. K. Dufrat – Chodorowskiej, p. K. Gocek, p.E. Kot, p. A. Lech, p. D. Niżnik, p. P. Szałajko, tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia zajęcia świetlicowe zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas wspólnego kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł.
Relację ze stawiania kropek można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!
Anna Dobek