Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 1 „B”

W poniedziałek (14 września 2020 r.) uczniowie klasy 1 „B” wzięli udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki prowadzonych przez Panią Katarzynę Józefek. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, dlatego pierwszoklasiści z wielką uwagą wysłuchali bajki P.H. Reynoldsa pt. „Kropka”, w której główna bohaterka – dziewczynka o imieniu Vashti - dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Dzieci z wielkim entuzjazmem zaangażowały się w kropkowe wyzwania pobudzające kreatywność i pomysłowość. Uczniowie tworzyli, wymyślali, planowali i przedstawiali swoje prace, a także wzajemnie się wspierali i dodawali otuchy. Z kolei burza mózgów na temat talentów pozwoliła odkryć nowe umiejętności naszych siedmiolatków i to wcale nie tylko te szkole czy artystyczne. Okazało się bowiem, że mamy w klasie dzieci z wybitnym poczuciem humoru, potrafiące szybko biegać, doskonale układać puzzle, w mig zapamiętywać teksty piosenek, a nawet rozpoznać smutek u koleżanki czy kolegi. Piękna, kolorowa gazetka przedstawiająca kropkowe dzieła stała się wisieńką na torcie tych radosnych zajęć!

Katarzyna Józefek