GRATULACJE DLA PASJONATÓW CZYTELNICTWA – powakacyjny rekonesans Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów

W ramach szkolno- środowiskowej działalności Stowarzyszenia i akcji „Wakacje- raj dla Czytelnika, nasza biblioteka szkolna drzwi przed nim nie zamyka”, odbyło się 9 dyżurów, w czasie których Sympatycy naszego księgozbioru mogli z niego skorzystać, z zachowaniem oczywiście wszystkich wymogów sanitarnych. Zgodnie z obietnicą, czyli ogłoszonymi wcześniej konkursami, z satysfakcją informujemy:

Zaszczytny tytuł „Wakacyjnego Pożeracza Książek” zdobyła bezkonkurencyjnie  Pani Edyta Białowąs - tak na ucho zdradzimy tajemnicę, że kto z uczniów chciałby u Pani zapunktować, niech na dobry początek sięgnie bodaj po jedną książkę takich autorów jak Barbara Kosmowska, Ewa Nowak i Rafał Kosik z zakupioną ostatnio serią detektywistyczną „Amelia i Kuba”. Uprzedzamy, żadna ściema nie przejdzie, Pani pasjami te książki uwielbia, a więc zna, pewnie też podpowie, od której najlepiej zacząć … i tak właśnie realizuje się w życiu starożytna maksyma „Słowa uczą, przykłady pociągają”. Dla zachęty, będzie do pobrania poniżej autobiograficzna notka łobuziaka – Barbary Kosmowskiej.

Sylwia Szuba –  II LO, jest zwyciężczynią w kategorii, którą umownie można nazwać poławianiem literackich fragmentów/perełek, zachęcających do sięgnięcia po daną książkę. Spośród wyłowionych przez Sylwię skarbów wybraliśmy plik „Onomatopeja”, który świetnie pasuje do zdalnego nauczania, pozostałe wykorzystamy przy innych okazjach.

Maria  Kalbarczyk z klasy 7b zwycięża w kategorii uczniowskiej – częściej niż inni, na trasie wakacyjnych spacerów, uwzględniała bibliotekę szkolną i czekające z utęsknieniem książki.

Gratulujemy serdecznie ! Pasja czytania to nagroda sama w sobie, więc torciki stylizowane na logo naszego Stowarzyszenia przekazujemy Laureatkom nie tyle w formie nagrody, co dla wyeksponowania niezrównanego smaku czytania, w ślad za Noblistką Olgą Tokarczuk, która przyjemność czytania połączyła z przyjemnością delektowania się ciastem: „Jaka to rozkosz, jaka słodycz życia, siedzieć w chłodnym/ciepłym mieszkaniu, pić herbatę, pogryzać ciasto i czytać”

Niech te apetyczne myśli o czytaniu rozbudzą w nas apetyt na czytanie, wszak rozpoczynamy nagrodzony przez Fundację PKN ORLEN projekt „Rodzinne wkręcanie w czytanie” – Sezon 2020/21”. CZAS NA TORCIKI DLA CZYTAJĄCEJ RODZINKI!

W ramach szkolno/środowiskowej działalności Stowarzyszenia, w każdą środę w godz. 14.00 – 17.00 prowadzone są dyżury biblioteki szkolnej, z zachowaniem wszelkich obowiązujących w szkole przepisów sanitarnych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z biblioteki po godzinach lekcyjnych: Uczniów, ich Rodziców, Babcie, Dziadków, Nauczycieli, Pracowników szkoły i osoby, które nie są związane ze szkołą, a sympatyzują z naszym księgozbiorem, który oferuje książki dla Czytelników w różnym wieku. Możemy go wspólnie wzbogacać w ramach darowizny Fundacji PKN ORLEN, zgłaszając propozycje tytułów do zakupu w bibliotece lub na adres Stowarzyszenia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ONOMATOPEJA

BARBARA KOSMOWSKA - ŁOBUZIAK