OGÓLNOPOLSKI KONKURS PROJEKT OKŁADKI ULUBIONEJ LEKTURY - WYNIKI

Mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce, ale czasami to okładka właśnie sprawia, że sięgamy po tę konkretną pozycję. Zwłaszcza w przypadku lektur szkolnych, które są narzucone młodym ludziom, okładka odgrywa istotną rolę. Powinna zaciekawić i zachęcić do przeczytania lektury. Młodzi ludzie najchętniej sięgają po to, co atrakcyjne wizualnie, dlatego też biorąc udział w tym konkursie, mogli  stworzyć swoje autorskie okładki do znanych lektur szkolnych.

W tegorocznym konkursie udział wzięły nie tylko szkoły, ale także świetlice środowiskowe oraz domy kultury. Łącznie przesłano 386 prac z całej Polski.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica naszej szkoły Martyna Szychowska z klasy 6d 
w kategorii klas IV-VI zajęła III miejsce za projekt okładki Małego Księcia; ta sama książka przyniosła również szczęście uczennicy klasy 8a Sabinie Buczek, która otrzymała wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII.
Serdecznie gratulujemy, gdyż konkurencja była naprawdę ogromna!
Pozostałe nagrodzone prace można obejrzeć na stronie:   http://spceliny.szkolnastrona.pl