Wieczorki literackie Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów – styczeń/luty

"Czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka" - tym cytatem Antoine de  Saint-Exupéry nas zainspirował i tak oto dokładnie 14 lutego odbyła się „Walentynkowa randka w ciemno z książką”. Jako że spontanicznie pojawił się pomysł reaktywacji wieczorków dla najmłodszych, postanowiliśmy to szczególne spotkanie zrobić wspólnie dla „maluchów” i „starszaków”.

 

W literackim menu tego dnia nie mogło zabraknąć  książeczki Pawła Beręsewicza „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”- bo dywagacje na temat najbardziej paćkowatego słowa jakim jest miłość z tym swoim „mi, ś,ć”, są jedyne w swoim rodzaju i wywołują uśmiech u Czytelników wszystkich kategorii wiekowych. Równie dowcipnie wywiązał się ze swego zdania Artur Andrus, któremu zawdzięczamy polską wersję książki „Czytanie jest super”: „Bez czytania straszna nuda, szaro, buro i zwyczajnie, bez czytania się nie uda wejść do kraju Alefajnie” ... a randka w ciemno z książką – to podzielone na grupy wiekowe, opakowane, wylosowane i zabrane do domu książki. Czas pokaże, czy randki się udały – komu bardziej, a komu mniej, wylosowane książki się spodobały. Być może zdarzy się tak, że właśnie ta książka, która trafiła w nasze ręce, a po którą byśmy sami nie sięgnęli, urzeknie nas? 

Ciekawi też jesteśmy pierwszych opinii o książce „Mądra babcia”, która poszła w obieg na wieczorku 31 stycznia, a kto chciałby poznać literackiego super dziadka, proponujemy Barbary Kosmowskiej „Buba” i „Buba. Sezon ogórkowy”- jego nietuzinkowym poczuciem humoru przyprawione są prawie wszystkie kartki od okładki do okładki:)

 Dziewczęta ze starszych klas zgłosiły chęć współudziału w prowadzeniu cyklu wieczorków,  popularyzujących literaturę młodzieżową,  wpisując się w całokształt  przygotowań do egzaminów, co mając  na względzie, podajemy najbliższy, „wieczorkowy rozkład jazdy”:

 

21 lutego godz. 16.00 – dla dorosłych

13 marca  – dla chętnych z klas 1- 4  /16.00 lub 17.00- do ustalenia/

20 marca godz. 16.00 dla dorosłych

27 marca – dla chętnych z klas  5 – 8 i absolwentów /16.00 lub 17.00 – do ustalenia/

 

Zachęcamy do kontaktu : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.