„Porwanie choinek” – teatrzyk

9 stycznia 2020r. grupa  „AKTORESS” ( szkolne kolko teatralne)  przedstawiła  czterokrotnie spektakl pt. „Porwanie choinek”, który mogli obejrzeć uczniowie klas I-III  naszej szkoły w dwóch odsłonach,  5 i 6 – latki z Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3 w Sanoku oraz w godzinach popołudniowych rodzice i dziadkowie młodych aktorów. Spektakl nawiązywał w swojej treści do świąt Bożego Narodzenia, opowiadając o historii pewnej smutnej i złej Królewny, która kazała uwięzić wszystkie choinki- jeden z najpiękniejszych symboli świąt.

Po spotkaniu z Babcią wspominającej radośnie i barwnie  obchodzone dawniej święta , dzielna Wnuczka postanowiła wyruszyć w niebezpieczną podróż i uwolnić wszystkie zielone drzewka. W tej trudnej misji wspierał ją zabawny Piesek oraz trzy napotkane w ciemnym lesie Wróżki. Historia kończy się happy endem, gdyż Ani udało się nie tylko uwolnić choinki, ale także biednego Zająca… Końcowa scena przepełniona euforią i radością bohaterów, w której centrum znalazła się pięknie przystrojona Choinka dostarczyła wielu wzruszeń wśród starszych widzów oraz niepohamowanej radości wśród najmłodszych !!!

Na zakończenie członkowie kółka teatralnego zaśpiewali kolędę , złożyli wszystkim noworoczne życzenia, a także specjalnie dla Babć i Dziadków życzenia z okazji zbliżającego się Ich święta.                                                                                                                                               Spektakl spotkał się z bardzo życzliwym odbiorem- widownia z wielkim zainteresowaniem,    w ciszy i skupieniu  oglądała popisy młodych artystów.

W sztuce wystąpili członkowie grupy teatralnej - „AKTORESS”:  

Michalina Gaworecka- 2b, Marcin Adamowicz- 2c, Julia Lubieniecka- 2d, Malwina Guzik- 3d, Aleksandra Lasek- 3d, Kamila Gładysz-4a, Aniela Stojowska- 4a, Gabriel Tylka - 5c, Natalia Brud- 5f, Filip Gaworecki- 5f, Aleksandra Ropel -5f, Wiktoria Wójcik- 5f.                         Scenografię oraz przedstawienie opracowała i przygotowała p. Alina Statkiewicz, a o                                                                                       nagłośnienie zadbał p. Piotr Gładysiewicz wraz ze swoimi podopiecznymi z kl. 8 a-  Nikodemem, Hubertem, Piotrem i Kacprem.

Serdecznie dziękuję rodzicom oraz p. Krystynie Berdysz za nieocenioną pomoc w skompletowaniu kostiumów dla aktorów.

                                                                                               Alina Statkiewicz