Finał wojewódzki w badmintonie

Trzy drużyny z naszej szkoły awansowały do finału wojewódzkiego w badmintonie, który tradycyjnie organizowany  był w Straszęcinie.

 Dnia 04.12.2019r. odbyły się zawody dla grupy młodszej w  ramach Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt  w składzie : Olivia Brenkus i Aleksandra Helińska. W grupie zajęły 1 miejsce, następnie pokonały drużynę z Dachnowa i dostały się do najlepszej czwórki.  Kolejne mecze niestety przegrały i ostatecznie zajęły  4 miejsce, które jest sukcesem, ponieważ walczyły z zawodniczkami  trenującymi badminton.

Tydzień później odbyły się zawody grupy starszej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, do których przystąpiły dwie nasze drużyny – dziewcząt i chłopców. W grupie obie nasze reprezentacje zajęły 2 miejsce. W kolejnej fazie pucharowej dziewczęta trafiły na drużynę ze Straszęcina – główne faworytki zawodów i niestety przegrały, ostatecznie zajmując 5 miejsce.

 Chłopcy mieli więcej szczęścia. Spotkali się z drużyną z Dębicy, wygrali ten pojedynek i awansowali do najlepszej czwórki. Kolejne pojedynki, po zaciętej walce, przegrali i zajęli bardzo dobre 4 miejsce.

Skład reprezentacji dziewcząt: Milena Ryba i Elwira Żuchowska.

Skład reprezentacji chłopców: Szymon Krzanowski, Mikołaj Gawlewicz i Michał Tarapacki.

Ogromne brawa i gratulacje dla zawodników.

Opiekunami drużyn byli: p. A. Kusior i p. W. Broński-Uczeń.