Finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”

Niezwykle miło jest nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Nikodem Subik z grupy VI świetlicy szkolnej (kl.II c), zdobył wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”( kategoria 7- 10 lat), który zorganizowany został przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

O wygraną nie było łatwo, gdyż jak podają organizatorzy w tym roku do konkursu zostało nadesłanych 3245 prac z 430placówek z całej Polski.

W czasie uroczystego rozdania nagród oraz otwarcia wernisażu pokonkursowego w sobotni wieczór 23 listopada 2013r. w filii  RDK Przybyszówka, w którym uczestniczył laureat nagrody wraz z mamą i opiekunem- Aliną Statkiewicz, dowiedzieliśmy się od członków jury, że podczas obrad doszli oni do wielu wniosków i refleksji. Jak mówili, dzięki nadesłanym pracom po raz  kolejny przekonali się, że oblicze każdej jesieni  jest nowe, tajemnicze i odkrywcze. Dzieci jurorów zaskakiwały niezwykłymi pomysłami, ciekawym spojrzeniem na świat, pięknem wyjętym z fragmentu własnego pejzażu. W tym roku dodatkowym zadaniem było zobaczenie poprzez jesienny krajobraz fragmentów dziedzictwa kulturowego w postaci obiektów historycznych, obyczajów, folkloru i tradycji. Co wcale nie ułatwiło pracy jurorom, gdyż uczestnicy w znakomity sposób odpowiedzieli na tę sugestię tematyczną organizatorów.                                                                                                                                                  Głównym wyznacznikiem pracy jurorskiej były kryteria takie, jak: samodzielność wykonania pracy, zgodność z tematem, oryginalność i szereg walorów estetycznych.

W IX edycji tego, jakże pięknego konkursu uznanie zdobyła także nasza szkoła otrzymując wyróżnienie.

W artystycznych zmaganiach do w. w.  konkursu brali udział uczniowie z grup świetlicowych: I ( A. Dobek), II (O. Bocyk), IV  (E. Kot), VI (A. Statkiewicz).

Na uwagę zasługuję także fakt, że spośród wysłanych prac zakwalifikowano także do wystawy pokonkursowej następujące prace:

Grupa I- opiekun p. Anna Dobek:

Milena Janusz,

 Aleksandra Michalska,

Róża Podsobińska;

Grupa IV – opiekun p. Emilia Kot

Emilia Starościak,

Nina Bator ;

Grupa VI- opiekun p. Alina Statkiewicz 

Marcin Adamowicz,

Maksymilian Florko,

Emilia Drwięga,

Martyna Niemiec,

Fabian Kruszyński,

Julita Wyżycka

Prace wszystkich wymienionych osób, można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w RDK, fila Przybyszówka do 6 grudnia 2019r.w godzinach pracy domu kultury.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do odwiedzenia przepięknej wystawy w Rzeszowie !!!!

Alina Statkiewicz