Festiwal Owocowo- Warzywny

21 listopada 2019 r. w szkolnej auli odbył się tradycyjny już Festiwal Owocowo- Warzywny zorganizowany przez wychowawców świetlicy, a dedykowany kl.  I-III.   Wśród licznie zgromadzonej widowni znaleźli  się również goście honorowi-  Pani Dyrektor Maria Korżyk oraz Pani Kierownik świetlicy Małgorzata Wydmuch.

Festiwal został zorganizowany w ramach projektu Szkoła Promująca Zdrowie, a jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz właściwego odżywiania, a także zapobieganie różnym chorobom wywołanym dietą ubogą w owoce i warzywa.Uroczystość w całości została poświęcona bogatym w kształty i kolory,  pełnym słońca,  smaku i zdrowia warzywom i owocom. Dzieci w kolorowych przebraniach z ośmiu grup świetlicowych zaprezentowały na bogato przystrojonej scenie tańce, piosenki i wiersze zachęcające do codziennego spożywania owoców i warzyw, zarówno tych polskich, jak i egzotycznych. Na zakończenie konferansjerzy zaprosili wszystkich do degustacji jabłek  i marchewek , a Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział i jeszcze raz zachęciła do wprowadzania do codziennej  diety  różnorodnych  owoców  i warzyw. Program artystyczny przygotowali: p. Anna Dobek, p. Oksana Bocyk, p. Urszula Kwiatkowska, p. Emilia Kot, p. Dorota Bryndza, p. Elżbieta Ziemiańska, p. Alina Statkiewicz,   p. Dorota Niżnik i p. Piotr Gładysiewicz, którzy zadbali także o stroje i przebrania swoich podopiecznych.                                     Scenografię opracowały i wykonały panie: p. Anna Dobek, p. Alina Statkiewicz, p. Oksana Bocyk, p. Urszula Kwiatkowska oraz  p. Elżbieta Ziemiańska. O nagłośnienie imprezy zadbał p. Piotr Gładysiewicz wraz ze swoimi podopiecznymi:  Hubertem, Piotrem, Kacprem i Nikodemem z kl. VIII a, a zdrowy poczęstunek przygotowała Pani Kierowniczka świetlicy Małgorzata Wydmuch.  Całość koordynowała p. Alina Statkiewicz. Dzięki tej, wpisanej już na stałe w kalendarz świetlicowy uroczystości  dzieci w atrakcyjnej formie miały okazję poznać zalety owoców i warzyw, korzyści zdrowotne wypływające z ich spożywania, a także ich wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

                                                                                        Alina Statkiewicz