Kółko Chemiczne Dla Najmłodszych

Wystartowało Kółko chemiczne dla najmłodszych: „Chemia na wesoło – Ty też to potrafisz”

Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata.

Nic tak nie zachęci dziecka do nauki fizyki, biologii czy chemii jak samodzielne eksperymentowanie.

„Doświadczenia chemiczne mają w sobie specjalnego rodzaju siłę przyciągania.” „Magiczne pokazy oczarowują uczniów jak i wielu innych, niezwiązanych z nauka ludzi.”

Duża ilość zabawy i ćwiczeń manualnych pozwala odkryć talenty i nowe zainteresowania.

Nie chcę wykładać regułek, a zaszczepić zamiłowanie i chęć poznawania świata. Na każdych zajęciach uczniowie wykonują inne doświadczenie. Praca przy kolejnych zadaniach to prawdziwe wyzwanie dla dzieci. Wszystkie eksperymenty obrazują w sposób przystępny prawa fizyki bądź chemii.

W dniu 8.10.2019 rozpoczęły się zajęcia chemiczne, na których to uczniowie  klas  3a, 3c i 2c samodzielnie tworzyły „Kolorową Piramidę”. Dzieci miały 3 słoiki z kolorowymi roztworami. Były to woda i rozmieszany cukier w różnych ilościach.

Uczniowie rozpoczynały od „najsłodszej”  mieszaniny. Zaczynały  tworzyć warstwy pipetą lejąc powoli, delikatnie po ściance probówki( zielony, czerwony i żółty). To było bardzo ważne, żeby nie lać bezpośrednio na środek, ponieważ istniała możliwość, że kolory się po prostu zmieszają. Takie same doświadczenie dzieci przeprowadzały w dniu 15.10.2019 z klas 3b i 3d, w dniu 22.10.2019 z klas 2a 2d, w dniu 29.10.2019 z klas 1a, 1b i 2b oraz w dniu 5.11.2019 z klas 1c i 1d.

Nie martw się, to nie takie trudne jak myślisz.

Już wkrótce nowe eksperymenty i zabawa z chemią

Opiekun zajęć Agnieszka Szałkiewicz-Uczeń