„O MNIE, O TOBIE, O NAS - POCZYTAJMY SOBIE MAMO/TATO/BABCIU/DZIADKU”

Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów ma dwuczłonową nazwę – jest jeszcze „Smakosz Literacki” i jest to ukłon w stronę Czytelników w każdym wieku, bo nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno, by polubić czytanie:) Na wieczorku 25.10.2019 uznaliśmy, że dobrze byłoby zareklamować książki, które świetnie nadają się do tego, by wkręcać w czytanie wszystkich członków rodziny – tym razem nasz wybór padł na autorkę Barbarę Kosmowską. Pisze dla młodych i dorosłych Czytelników, mistrzyni psychologicznych portretów osób w różnym wieku uwikłanych w niełatwą codzienność.

Na kartkach swoich książek udowadnia, że o rzeczach smutnych można i należy pisać z wielką pogodą ducha i niesłabnącym optymizmem – najlepszym tego przykładem może być, szczególnie przed Świętem Zmarłych – „Dziewczynka z parku”.

 Na półkę  naszej „Podręcznej Apteczki Literackiej” trafił taki oto balsam „uwarzony” ze słów pani Kosmowskiej, na dolegliwości wieku każdego: „Widocznie tak już w życiu jest, że trzeba zdecydować: albo obrażamy się na lepszych od nas i nie robimy nic, albo szanujemy ich za to, że udało im się być lepszymi, i robimy swoje. Można też rozejrzeć się wokół i odkryć, że zawsze znajdzie się ktoś bardziej początkujący … Mama czytając te słowa, powiedziałaby pewnie, że każde pocieszenie jest dobre, jeśli pociesza … „

Większość książek Barbary Kosmowskiej została wypożyczona, jeżeli ktoś uzna, że je przereklamowaliśmy- reklamacje będą przyjmowane i na gorąco rozpatrywane:) na kolejnych spotkaniach w piątki o godz. 16.00:  15 listopada dla dorosłych, 29 listopada dla młodzieży. Zapraszamy :)