Zajęcia edukacyjne pod hasłem „Bezpieczny przejazd” w szkolnej świetlicy

W minionym tygodniu panie: A. Dobek, O. Bocyk, E. Kot, E. Ziemiańska oraz A. Statkiewicz, czyli wychowawczynie świetlicowych grup: I, II, IV, V i VI, przeprowadziły zajęcia w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”. Program ten powstał po to, by zwiększyć bezpieczeństwo na przejazdach i przejściach kolejowych w całej Polsce. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. co zrobić, gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji między rogatkami na przejeździe kolejowym lub jak należy zareagować, gdy jesteśmy świadkami wypadku na torach.

Podopieczni świetlicy otrzymali broszury, w których zobaczyli, jak wygląda żółta naklejka zawierająca numer skrzyżowania, umieszczana przez PKP na krzyżach św. Andrzeja lub rogatkach. Dzięki niej, dzwoniąc na 112 i podając dokładne dane lokalizacyjne, pomagamy usprawnić akcję ratunkową. Ponadto, nasi wychowankowie obejrzeli krótkie filmy związane z tematyką kampanii, wykonali prace plastyczne oraz brali udział w quizie z nagrodami. Zachęcamy wszystkich nauczycieli, rodziców oraz uczniów do zapoznania się z tym – jakże ważnym - tematem na stronie www.bezpeczny-przejazd.pl.

Emilia Kot