Klasa 3 "C" na warsztatach plastyczno-tanecznych w "Gagatku"

W dniu 2.10.2019 r. klasa 3 "C" pod opieką Pani Beaty Królickiej i Pani Katarzyny Józefek wybrała się do Osiedlowego Domu Kultury "Gagatek" na warsztaty plastyczno-taneczne, które okazały się być nie lada wyzwaniem, ponieważ przed trzecioklasistami postawione zostało trudne zadanie. Mianowicie - uczniowie mieli samodzielnie wykonać gniotki. Gniotki każdy zna, bo można je kupić właściwie w każdym sklepie z zabawkami, sklepie papierniczym czy nawet zwykłej księgarni, ale robić je samemu?
Jednak nim się obejrzeliśmy kolorowe gniotki były już gotowe i pięknie udekorowane - nie zabrakło uśmiechów i śmiesznych min, dużych oczu czy zamyślonych twarzy, nie zabrakło też mnóstwa kolorów, doczepionych włosów i świecidełek, które nadały blask nowopowstałym gniotkom, które - jak wiadomo - odstresowują, więc gdy teraz trzecioklasiści będą mieli gorszy dzień lub nastrój wystarczy, że pobawią się chwile własnoręcznie wykonanymi zabawkami, by uśmiechy wróciły na ich twarze!
Po warsztatach plastycznych nadszedł czas na rozruszanie się. Pani instruktorka zabrała uczniów do dużej sali, w której za zamkniętymi drzwiami rozpoczęła się...dyskoteka. Tańce, zabawy, wygłupy. Śmiech, zadowolenie i relaks. Zarówno taniec indywidualny, jak i w parach, a nawet grupowy sprawił, że dzieci poruszały się prawie jakby dreptały po chmurach. I choć chwilę wcześniej chłopcy wzbraniali się nogami i rękami mówiąc, że oni tańczyć nie będą, to wystarczyła chwila, by muzyka porwała ich do wspólnej zabawy. To były z pewnością niezapomniane przeżycia. Skąd taki wniosek? Bo po powrocie do szkoły dzieci od razu pytały kiedy kolejne warsztaty. Więc chyba muszą być niedługo...