Z wizytą w ZOO Markecie

31 maja 2019r. grupa III świetlicy szkolnej pod opieką pani Aliny Statkiewicz oraz z trzy podopieczne pani Moniki Kowalczyk: Sylwia, Agata i Klaudia wyruszyły wspólnie do ZOO Marketu mieszczącego się w sklepie budowlanym Majster.

W czasie tej wycieczki dzieci miały okazję obejrzeć ekspozycję przepięknie ubarwionych rybek akwariowych, królików, ptaszków egzotycznych, gryzoni oraz budzącego przed wszystkimi respekt - węża.

Pracownica działu pani Jadzia opowiedziała młodym gościom o cechach charakterystycznych poszczególnych gatunków, ich potrzebach i sposobach pielęgnacji. Wiele z nich można było podejrzeć w towarzystwie młodych, co stanowiło dodatkową atrakcję- dzieciaki z dużym zainteresowaniem obserwowały właśnie te klatki.

Wizyta w ZOO Markecie z pewnością stała się inspiracją do zwiększania zainteresowań przyrodniczych uczniów, czego dowodem stały się ciągle zadawane pytania skierowane do nauczycieli - opiekunów oraz pani Jadzi dotyczące obserwowanych zwierzaków.