Grupa III świetlicy szkolnej MBP w Sanoku

     

W piątek 10 maja 2019r. uczniowie grupy III świetlicy szkolnej pod opieką wychowawczyni p. Aliny Statkiewicz oraz podopieczni p. Moniki Kowalczyk, udali się wspólnie do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Grzegorza z Sanoka.

W ramach Tygodnia Bibliotek (8-15 maja), korzystając z gościnności pracowników uczniowie mieli okazję obejrzeć najważniejsze pomieszczenia,  poznać pracę bibliotekarza, regulamin czytelnika oraz zasady korzystania z księgozbiorów  zarówno tych realnych,  jak i wirtualnych.  W Strefie dla Dzieci Młodzieży, dzieci mogły spędzić dłuższą chwilę słuchając fragmentów audiobooka „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej.

Korzystając z okazji wszyscy obejrzeli także wystawę zorganizowaną w bibliotece  pod hasłem „Drobiazgi”, której eksponaty stanowiły prace wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku.

Następnie uczniowie wraz z paniami udali się na sanocki Rynek, gdzie mogli podziwiać fantastyczne pojazdy – zabytkowe auta, autobusy, motocykle oraz samochody wyścigowe, które znalazły się tam w ramach pikniku motoryzacyjnego.

Piękna słoneczna pogoda, mnóstwo wrażeń i przeżyć sprawiło, że wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do szkoły.