WIECZORKI LITERACKIE W KWIETNIU

WIECZORKI LITERACKIE W KWIETNIU – OD LUKROWANEJ BABKI DO GORZKIEJ CZEKOLADY

12 kwietnia to był świetny termin spotkania dla Pań – jeszcze chwila do przedświątecznej gorączki więc czas jak najbardziej sprzyjający, by zrobić książkowe zapasy. Wieczorek dla młodzieży odbył się 26 kwietnia, ale fakt, że w tytule i na wystawce książek przewija się motyw gorzkiej czekolady, nie ma nic wspólnego ze świątecznym nadmiarem słodkości. Ukazał się właśnie drugi tom „Gorzkiej czekolady” z nowymi opowiadaniami o ważnych sprawach, które dzieją się tu i teraz: w klasie/szkole, grupie rówieśniczej, w domu… a wystawka fantasy i science fiction, która nijak ma się do tematu, została przygotowana na przekór.

Przyjemnie jest dać się ponieść wyobraźni, czytając pobujać w obłokach, obcych galaktykach, ale dobrze też poczytać o tym, jak poruszać się po rozlicznych orbitach codzienności. Asertywność, grupa wsparcia, nieśmiałość, szykanowanie – o tym było wybrane na wieczorek opowiadanie „Wywiad” Katarzyny Majgier. Do jakich zagadnień będzie można nawiązać, jakich opowiadań/książek poszukać - o tym zadecydowali uczestnicy, pisząc na karteczkach anonimowo tematy/bolączki, które ich nurtują, o których chcieliby poczytać indywidualnie w domu, czy na kolejnym wieczorku. Bo na wieczorki zapraszamy nie tylko pasjonatów czytelnictwa, ale też tych, którzy z czytaniem są na bakier, ale chętnie posłuchają i skorzystają z tego, co z książek wyczytać można.

Zapraszamy więc na kolejne wieczorki w piątki: 17 maja godz. 16.00 - dla dorosłych i 24 maja godz. 17.00 - dla młodzieży. A wracając do gorzkiej czekolady - rekomendujemy ją młodzieży i dorosłym, tak w formie tabliczek jak i książek – jedne i drugie są krzepiące:)