Mistrzostwo województwa gimnastyków z sanockiej Jedynki

gimnastykamW rozegranym w Zarzeczu k.Przeworska finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w gimnastyce reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku zajęła pierwsze miejsce.

Jest to pierwszy złoty medal gdyż we wcześniejszych latach gimnastycy z Jedynki bywali już kilkakrotnie na podium, ale nigdy na jego najwyższym stopniu. W ten sposób powtórzyli sukces swoich koleżanek ze szkoły sprzed dwóch dni.

W klasyfikacji indywidualnej Antoni Strzyżowski zdobył złoty medal w ćwiczeniach na drążku, brązowy medal w skoku rozkrocznym przez kozła i srebrny medal w wieloboju.

Inny z reprezentantów Karol Tymkiewicz zdobył brązowy medal w ćwiczeniach wolnych na ścieżce gimnastycznej.

Oto skład mistrzowskiej drużyny: Antoni Strzyżowski, Karol Tymkiewicz, Mateusz Mateja.

Opiekunem drużyny był Roman Lechoszest.

Dzień wcześniej odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w gimnastyce dziewcząt. Szkołę Podstawową nr 1 w Sanoku reprezentowała Amanda Gembalik . Zaprezentowała się bardzo dobrze w trudnych technicznie ćwiczeniach. Ostatecznie zajęła 13 miejsce w wieloboju, a 7 w układzie ćwiczeń wolnych na macie.

Naturalnie w klasyfikacji drużynowej z jedną reprezentantką, choć prezentującą bardzo wysoki poziom nie mieliśmy szans.

Podobna sytuacja nastąpiła w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w gimnastyce w kategorii chłopców. Tutaj naszą szkołę reprezentował Przemysław Sech. Podobnie jak Amanda ambitnie walczył w pojedynkę. Odniósł sukces. W klasyfikacji indywidualnej został wicemistrzem województwa w ćwiczeniach na drążku i zdobył brązowy medal w wieloboju.

Opiekunem zawodników był Roman Lechoszest.