Sukcesy historyczne naszych uczennic

cloud28 lutego w Sanockim Domu Kultury został rozstrzygnięty VIII Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. „Oskarżeni o wierność” organizowany przez Sanocki Klub Gazety Polskiej, który patronatem objęli: posłowie na Sejm RP Piotr Babinetz i Piotr Uruski, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, starosta sanocki Stanisław Chęć, burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski oraz Adam Drozd, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży postaci Żołnierzy Wyklętych, w aktualnej edycji byli to: Janina Wasiłojć-Smoleńska, ks. Władysław Gurgacz SJ, Jan Tabortowski oraz popularyzowanie wiedzy historycznej na temat Armii Krajowej, pogłębianie wiedzy dotyczącej historii najnowszej naszego narodu walczącego o wolność kraju i kształtowanie postaw patriotycznych.

Wśród 24 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z czterech powiatów reprezentantki naszej szkoły zajęły czołowe miejsca indywidualnie:

I miejsce – Julita Szychowska – kl. 8a

III miejsce – Anna Chmura – kl. 3dG

W klasyfikacji drużynowej uczennice zajęły I miejsce.

Gratulujemy!