STATYSTYKA WYPOŻYCZEŃ … Z KOMENTARZEM WINSTONA CHURCHILLA

Jeżeli nie możecie przeczytać wszystkich swoich książek, to przynajmniej bierzcie je do ręki, gładźcie okładkę. Zaglądajcie do nich. Otwierajcie na chybił trafił. Przeczytajcie choć jeden ustęp z chwilą, kiedy wasz wzrok zahaczy o jakieś zdanie. Jeżeli nie możecie zrobić z książek przyjaciół, zróbcie z nich bliskich znajomych, lub chociaż znajomych … Winston Churchill - brytyjski polityk, mówca, strateg, pisarz, historyk, dwukrotny premier, laureat literackiej Nagrody Nobla.

Dokładnie słowo w słowo było robione to wszystko na lekcjach wychowawczych spędzonych w bibliotece tuż przed feriami przez pięć klas /4a, 4b, 4e, 5d, 6a/ w ramach odświeżania znajomości z biblioteką. Panie Wychowawczynie zrobiły książkowe zapasy dla siebie, uczniowie, bez żadnych form przymusu bezpośredniego:) wypożyczali, bądź też lub tylko przeglądali i wymieniali się ciekawostkami/wrażeniami. Słupeczki na wykresach poszybowały zdecydowanie w górę. Jak już wcześniej było sygnalizowane, wypożyczenia za styczeń wraz z kawałkiem grudnia i lutego ujęte zostały łącznie – bonusik „Dzień bez pytania” do wykorzystania w marcu przypada klasie 4e, pod warunkiem oczywiście, że jest nim zainteresowana:)

Gratulacje również dla Czytelników w wieku jednocyfrowym – oby pasja czytelnicza którą prezentują, przetrwała przekroczenie progu dziesiątkowego i kolejnych, kolejnych dziesiątek…

Statystyka wypożyczeń - IX - II - pobierz

Statystyka wypożyczeń - XII - I - II - pobierz