Wieczorki literackie … z podtytułem „Wieczorkowy rozkład jazdy”

W grudniu i styczniu do wieczorkowo/piątkowego harmonogramu wkradł się bałagan, a w lutym będzie miał ciąg dalszy, toteż zdając króciutką relację z ostatniego spotkania, dołączamy harmonogram na luty oraz propozycję na ferie.

Na wieczorku 11 stycznia były poważne rozmowy Najmłodszych Czytelników przy kawiarnianym stoliku … i mniej poważne dorosłych – było miło:) Myśl przewodnią spotkania zaczerpnęliśmy z rymowanej, wzruszającej i cudownie pozytywnej opowieści „Bądź dzielny pingwinku”- żeby przezwyciężyć lęki, potrzebna odrobina zachęty i całe mnóstwo miłości. Najmłodsi Czytelnicy mogą zawsze liczyć na całe mnóóóstwo czułości! Były też fragmenty „Dzieci z Bullerbyn” proponowane przez Emilkę, wspólne wybieranie książek do domu oraz gry zespołowe.

Dwa pierwsze piątki lutego są zarezerwowane dla młodzieży i dorosłych, toteż proponujemy najmłodszym w towarzystwie rodziców/dziadków wizytę w bibliotece w czasie ferii.

Tradycyjnie, w ramach środowiskowej działalności Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów, będą zorganizowane dwa dyżury biblioteki i też tradycyjnie - w środy: 13 i 20 lutego w godz. 11.00 – 14.00. Oczywiście zapraszamy wtedy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i związków ze szkołą.