Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej

W dniach 5 i 10 października uczniowie klas Ia i Ib wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas tej pierwszej wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki.

Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta biblioteczna oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Wypożyczając po raz pierwszy książki pierwszoklasiści stali się czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.