Wieczorki literackie

Sezon wieczorków literackich 2018/19 rozpoczęty – wysyp Absolwentów

W ramach środowiskowej, okołoczytelniczej działalności kulturalnej Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów, 21 września odbyło się spotkanie - pierwsze w nowym roku szkolnym, w nowej siedzibie i u progu pełnoletności. Comiesięczne wieczorki dobrną we wrześniu przyszłego roku do „18” (wliczając okres działalności Stowarzyszenia jako grupy nieformalnej – 8 lat i jako organizacji pożytku publicznego – dziewiąty rok). Cieszy więc bardzo fakt, że zawitali absolwenci SP 1 i G1 różnych roczników, dzięki którym „wieczorkowy biznes” tyle lat się kręci.

Tajemnica długowieczności tkwi chyba w tym, że czują się tu dobrze zarówno ci, dla których wypowiedź na dowolny czy zadany temat to bułka z masłem jak i ci, dla których to drut kolczasty. Było o ostatnio czytanych, ciekawych książkach, były wybrane specjalnie na tę okazję fragmenty no i oczywiście, jak to zawsze u progu roku szkolnego i akademickiego - wrażenia z nowych szkół i najbliższe plany związane ze studiami.

Dominika Rajchel jest studentką Uniwersytetu Rzeszowskiego - II rok filologii polskiej/edytorstwo. Milena Kurek i Wiktor Bury będą studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego: Milena – Studia azjatyckie dalekowschodnie moduł Japonia, Wiktor- Zarządzanie kulturą. Były gratulacje, życzenia dla uczniów i studentów, a w związku ze specjalizacją Wiktora i tym, że prowadził bloga o książkach, zaaranżowaliśmy na poczekaniu przecięcie wstęgi i otwarcie naszej „Podręcznej Apteczki Literackiej”.

Była też chwila twórczej, literackiej zadumy przy wystawce i próby dokończenia frazy zgodnie z budową fraszki: Gościu, usiądź wygodnie i odpocznij sobie, naciesz oczy widokiem … siły wrócą Tobie  (taką opcję wybraliśmy).

Na wieczorek nie załapała się inna literacka imprezowiczka sprzed lat - Małgosia Dołoszycka (cztery lata po studiach, musiała wracać do pracy), ale przyniosła nam książki i przekazała 1% podatku z adnotacją „Oczytane Małolaty przestały być Małolatami, ale pasja czytania pozostała”. Czy będzie komu przekazać pałeczkę w Sztafecie Literackich Imprezowiczów?

Trzeba wziąć przykład z nowej Martyny z 3c - jest dopiero od kilku dni w naszej szkole, a już wiedziała, że trzeba wpaść na wieczorek i opowiedziała nam o pasji pochłaniania książek historycznych:)

Zapraszamy w ostatni piątek października, a za tydzień - 28 września o 16.00 wieczorek dla dorosłych. Do zobaczenia :)