Przedstawienie teatralne "Koci raj"

20 czerwca 2018r. w auli Szkolne Koło Teatralne Klas III czterokrotnie wystawiło pięć przedstawień z cyklu "Koci Raj".

Odbiorcami sztuki byli uczniowie naszej szkoły: oddziału przedszkolnego , klas pierwszych i drugich, klas trzecich, dzieci z Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3 w Sanoku oraz w godzinach popołudniowych - rodzice młodych aktorów. Gościem honorowym był pan dyrektor Marek Mazepa.

Montaż teatralny pięciu przedstawień pokazywał w zabawny sposób życie kotków o ludzkich cechach, borykających się z różnymi problemami. Każda ze sztuk miała swoją specyfikę i klimat. Spektakl "Kotki czyścioszki" zachęcał dzieci do dbania o czystość; inscenizacja "Kocie mamy" opowiadała o szczęśliwym powrocie małych uciekinierów Rusałki i Mruczka, a w sztuce "Kocie łzy" pokazana została miłość i rozpacz kociej mamy, której zaginął synek. "Kocia banda" ukazała trzech łobuzów i cwaniaczków, którzy na każdym kroku łamią przepisy, nic sobie z tego nie robiąc, a w ostatniej scence "Kocia tajemnica" dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd wywodzą się koty i dlaczego przez wieki uważane były za święte zwierzęta, którym oddawano hołd na równi z bogami.

Członkowie kółka teatralnego z wielkim zaangażowaniem wcielali się w role kotków, wykazując się pomysłowością oraz inwencją własną . Spektakl został bardzo przychylnie odebrany przez różnorodną publiczność, która gromkimi brawami nagradzała popisy dzieci.

Przedstawienie z uczniami ze Szkolnego Koła Teatralnego Klas III, przygotowała prowadząca - pani Alina Statkiewicz, pod której kierunkiem dzieci wykonały także scenografię i elementy kostiumów.

Serdecznie dziękujemy również rodzicom za udostępnienie niektórych rekwizytów, wykorzystanych w spektaklu.