Wielkanocna Paka dla Psiaka i Kociaka

W okresie świątecznym nasza szkoła brała udział w zbiórce na rzecz zwierzaków. „Wielkanocna Paka dla Psiaka i Kociaka”. Zbieraliśmy suchą i mokrą karmę oraz akcesoria dla zwierząt. Partnerami zbiórki była firma SensoReh Centrum Rehabilitacji niemowląt, dzieci i dorosłych z Sanoka, sklep zoologiczny Taja z Sanoka oraz Restauracja Młyn z Ustrzyk Dolnych.

Nasza szkoła chętnie wzięła udział w tej akcji, a szczególnie klasa VI c i klasy I-III, zbiórkę koordynowała p. Agnieszka Stawarczyk i p. Karolina Banaś-Pastyrzak. W wielkanocnej edycji zbiórki udało się wspólnie zebrać 412 kg karmy, a my jako szkoła uzbieraliśmy 120 kg karmy suchej i mokrej oraz kocyki, poduszki, zabawki, smakołyki, obroże, miski a nawet ubranka. Nasza pomoc trafiła do Schroniska w Lesku i przytuliska w Ustrzykach Dolnych.

Organizatorzy w ramach podziękowania za zaangażowanie naszych uczniów zorganizowali 14.06.2018 r. prelekcje dla klas I-III oraz klasy VI c, której udało się zgromadzić bardzo dużo karmy. Spotkania z dziećmi i młodzieżą przeprowadziła Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt. Pani Dyrektor odebrała dyplom dla szkoły ! Dyplomami zostały również nagrodzone klasy I b, III a, III c, III f, VI c oraz uczeń z klasy II a, który bardzo czynnie brał udział w zbiórce.

Osoby prowadzące prelekcję opowiadały o schroniskach, zwierzętach, jak należy traktować naszych milusińskich. Przeprowadzili różne zabawy, aby lepiej poznać niektóre rasy psów. Przedstawili uczniom kota i psa – zwierzęta są z adopcji, a teraz mają swoje domy i właścicieli, którzy o nich dbają i kochają. Na koniec spotkań zapraszali do odwiedzin schronisk.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla nauczycieli, rodziców oraz wspaniałych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku.

KARMA WRACA!