Wycieczka kl. 3 b do Wieliczki

Dnia 14 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 3 „B” pod opieką p. Doroty Bryndzy, p. Joanny Barańskiej-Ciupki i p. Katarzyny Józefek wybrali się na całodniową wycieczkę do Wieliczki. Z uśmiechami na twarzach i z wielkimi emocjami trzecioklasiści ruszyli w stronę jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce – Kopalni Soli „Wieliczka”.

Jednak pobyt tam nie był taki zwyczajny i nie polegał wyłącznie na zwiedzaniu, ponieważ przed dziećmi postawione zostało trudne i nietypowe zadanie – musieli bowiem odkryć Solilandię… A jak się okazało, podróż po krainie Solilandii i odkrywanie baśniowych tajemnic wielickich podziemi to świetna zabawa. Jak to często w bajkach bywa – za siedmioma korytarzami, za siedmioma tunelami znajduje się fantastyczny, tajemniczy świat. Świat magii, śmiechu i dziecięcej wyobraźni – piękna podziemna kraina pełna tajemnic – bajkowa Solilandia.

Trzecioklasiści na własnej skórze przekonali się, że w Solilandii ciągle się coś dzieje i nikt tam nie wie, co to nuda. Tam, głęboko w podziemiach, każda spędzona chwila i każdy zrobiony krok kierowały małych odkrywców ku wspaniałej, wielkiej przygodzie. W trakcie wycieczki uczniowie wędrowali Trasą turystyczną połączoną z odkrywaniem sekretów krainy bajek. Mali podróżnicy spotkali tam Skarbnika, a także pobawili się w towarzystwie wesołego soliludka.

Na koniec, po wielu ciekawych grach i quizach, które świetnie poszerzyły i utrwaliły dziecięcą wiedzę na temat Kopalni Soli „Wieliczka” dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy „Odkrywców Solilandii”. Tą czerwcową wycieczkę do Wieliczki trzecioklasiści będą z pewnością długo wspominać i kto wie, może za jakiś czas znowu tam powrócą, by na nowo odkrywać zakamarki tamtejszych podziemnych korytarzy…