Mały sukces klasy 3 "B”!

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 3 „B” uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych pt. „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Honorowy patronat nad owym programem sprawowała sama małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda.

Program obejmował trzy etapu: jesienny, zimowy i wiosenny.

Organizatorzy przedsięwzięcia za główny cel uznali wyrobienie w dzieciach nawyków i przekonań, które pozwolą im w przyszłości cieszyć się długim życiem i zdrowiem oraz podejmować właściwe decyzje, a jak wiadomo „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”…

W pierwszym etapie projektu trzecioklasiści uczestniczyli w lekcjach pt.: „Co należy jeść, aby być zdrowym?” oraz „Aktywnie spędzamy czas”, a także brali udział w konkursach: „Przepis na zdrową przekąskę” i „Plakat – Dbam o zdrowie!”. Drugim etapem projektu były lekcje pt. „W białej krainie – ostrożnie z solą i cukrem” oraz „Ruch to zdrowie” i konkursy pt. „Przepis na zdrowe słodycze” i „Baw się z nami – owocami, warzywami!”. Natomiast trzeci etap projektu realizowany był dzięki lekcjom pt. „Uczymy się dobrych zwyczajów żywieniowych” oraz „Zdrowo sprawni”, jak również konkursów pt. „Piramida Zdrowia” oraz „Encyklopedia Gier i Zabaw”.

Każde zadanie, tj. lekcje oraz konkursy, były oceniane przez jury, które przyznawało punkty. Oprócz powyższych zadań trzecioklasiści wykonywali również „zdrowe gazetki”, a także tworzone były specjalnie dla rodziców naszych uczniów ulotki pt. „Jak pomóc dziecku być zdrowym?”, „Słodkie życie” oraz „Jak skutecznie zmienić złe nawyki żywieniowe?”.

Po całorocznym podsumowaniu oraz podliczeniu punktów jury przyznało uczniom klasy 3 „B” Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku („Cebulaczki”) 1303,01 pkt, co pozwoliło zająć 20 miejsce w kraju. Jest to mały sukces naszych trzecioklasistów, ponieważ w projekcie brały udział drużyny z całej Polski – we wrześniu przystąpiło do projektu aż 771 drużyn.

Serdecznie gratulacje dla wytrwałych i pracowitych trzecioklasistów! :) Więcej informacji na temat projektu oraz wyniki przedstawione są na stronie internetowej: https://zdrowojem.fundacjabos.pl