Koleją przez świat…

Koleją przez świat… - wycieczka uczniów klas trzecich: b, e, f

Dnia 12.06.2018 r. trzy klasy trzecie (b, e, f) po pierwszej godzinie lekcyjnej wybrały się na Dworzec PKP w Sanoku, by stamtąd udać się w podróż do Łupkowa – miejscowości leżącej tuż przy granicy ze Słowacją. Podróż ta była nietypowa jak na świat dzisiejszego trzecioklasisty, ponieważ odbywała się… pociągiem.

Tak więc dla wielu dzieci była to pierwsza w życiu podróż tym środkiem lokomocji! W czasie drogi, zarówno w jedną, jak i w drugą stronę można było podziwiać podkarpackie krajobrazy - piękno roślin i zwierząt zachwyciło małych podróżników. Zobaczyć można było stado koni i baranów, napotkaliśmy także sarenki, mnóstwo ptaków oraz motyli. Jeden uczestnik wyprawy próbował nawet zliczyć motyle, które fruwały w zasięgu jego wzroku, ale przy 256 poddał się, bo jednak milej zachwycać się ich urodą, aniżeli je liczyć…

Ta wtorkowa podróż była także odniesieniem do lektury trzecioklasistów pt. „O psie, który jeździł kolejową”, ponieważ pomogła przenieść się w świat wyobraźni i jej oczyma dostrzec życie głównego bohatera książki, czyli bohaterskiego psa Lampo.