III Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków w Języku Angielskim

III Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków w Języku Angielskim pod nazwą „Magia Teatru” odbył się 30 maja 2018 roku w Klubie Górnika.

Organizatorem Przeglądu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku.

Swoje umiejętności aktorskie prezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku (opiekun p. Katarzyna Dufrat - Chodorowska), Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach ( opiekun p. Joanna Storoszczuk - Janusz) oraz uczniowie z koła teatralnego „The Comers” (opiekunki p. Joanna Marć oraz p. Anna Rolnik) działającego w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku.

Gościnnie wystąpiły również utalentowane wokalistki - Agnieszka Widota oraz Jagoda Czerwińska także z „jedynki”. Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności w krótkich przedstawieniach, m.in. „The bus stop”, „Snow White and The Seven Dwarfs” „The designer shopping”, „At the dentist’s” oraz naprawdę udaną parodię skeczu Monty Pythona „Dirty Fork”.

Celem imprezy było promowanie języka angielskiego wśród uczniów oraz rozwijanie pasji i talentów młodych aktorów.

Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością języka angielskiego, talentem, zachwycili widownię grą aktorską, scenografią oraz pięknymi kostiumami. Dlatego też zebrana publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych artystów.

Należy też wspomnieć, że nie był to konkurs lecz przegląd dlatego wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, główną nagrodą była możliwość zaprezentowania się na prawdziwej scenie.

Organizatorzy Przeglądu przygotowali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych do wzięcia udziału w III Międzyszkolnym Przeglądzie Teatrzyków w Języku Angielskim.