Dzień Dziecka w kl. 3d

5 czerwca uczniowie klasy 3d świętowali Dzień Dziecka. Na zaproszenie taty Oliviera - pana Łukasza Palucha dzieci pod opieką wychowawczyni i p.Moniki Kopczyk udały się do restauracji Royal Palace przy ul.Witkiewicza.

Na miejscu powitał nas Gospodarz obiektu i zaprosił do obejrzenia wnętrza. Tam dzieci wysłuchały opowiadania pana kucharza o historii powstania pizzy i sposobie jej wykonania.

Następnie uczniowie w 4 - osobowych zespołach samodzielnie przygotowywali pizzę według instrukcji pana kucharza - formowali ciasto i nakładali na nie dowolne składniki. Okazało się, że proces wykonania pizzy nie jest łatwy. Formowanie ciasta przysparzało dzieciom nieco trudności. Na szczęście sytuację ratował pan kucharz, który z wielką wprawą pomagał dzieciom formować zgrabne placki. Po upieczeniu pizzy dzieci z wielkim apetytem degustowały swoje małe kulinarne „dzieła”.

To nie był koniec atrakcji w tym dniu, bowiem Gospodarz lokalu przygotował swoim gościom jeszcze jedną niespodziankę – była to czekoladowa fontanna! Błyskawicznie ustawiła się do niej kolejka łasuchów. W trakcie trwania całej imprezy chłopcy mieli możliwość zabawy w ruchowe gry interaktywne, a dziewczynki pląsały w rytm włoskich przebojów.

Pobyt w Royal Palace dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Miłą pamiątką tej wizyty są przygotowane przez pana Łukasza dyplomy ukończenia kursu Akademia Małego Pizzera.

Uczniowie, wychowawczyni i rodzice składają serdeczne podziękowania panu Łukaszowi Paluchowi i personelowi restauracji za zaproszenie, zorganizowanie i zasponsorowanie tego niezapomnianego Dnia Dziecka.