Konkurs Języka Angielskiego

PIERWSZE MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 3

Przedstawiciele klas 3 z naszej szkoły Iga Dudek, Julia Krzanowska oraz Ignacy Jurkowski zostali laureatami powiatowego konkursu języka angielskiego dla klas trzecich, organizowanego przez SP 4 w Sanoku.

W pierwszym, szkolnym etapie konkursu uczniowie rozwiązali indywidualny test leksykalno-gramatyczny i, uzyskując najlepsze wyniki w szkole, przeszli do drugiego, międzyszkolnego etapu.

We środę 30 maja udaliśmy się do SP 4 gdzie uczniów czekał kolejny indywidualny test. Ignacy zajął 3 miejsce wśród wszystkich uczestników konkursu. Kolejnym zadaniem było drużynowe rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę o krajach anglojęzycznych.

Iga, Jula i Ignacy bardzo dobrze się do tego testu przygotowali i odpowiedzieli na wiele trudnych pytań (np. gdzie znajduje się Grobla Olbrzyma czy jaki jest zwierzęcy symbol Szkocji) co dało im pierwsze miejsce w konkursie ☺.

Serdeczne gratulacje!

Uczniów do konkursu przygotowały panie Katarzyna Dufrat-Chodorowska i Anita Rzemińska.