X Młodzieżowa Parada Niepodległości

26 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły z klasy VIa, VIb, VIIb i IIIf wzięli udział w X Młodzieżowej Paradzie Niepodległości zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Sanoku.

Reprezentanci naszej szkoły w pięknych barwnych strojach wzbudzali ogólny podziw wśród oglądających zyskując również uznanie organizatorów. Tak, jak inni przedstawiciele piętnastu szkół powiatu sanockiego, po krótkiej prezentacji na Rynku przeszli ulicami Sanoka pod pomnik „Synom Ziemi Sanockiej”, gdzie wraz z innymi uczestnikami orszaku złożyli wieniec i odśpiewali Hymn Państwowy.

Piękną, tradycyjną już uroczystość o niewątpliwych wartościach historycznych, patriotycznych i edukacyjnych, tylko w nieznacznym stopniu zaburzył wiosenny deszcz.

Uczniów do występów przygotowywały panie: Jolanta Leśniak i Edyta Białowąs. O oprawę artystyczną zadbała Alina Statkiewicz.