Sukces Maćka Czopora

W dniach 28.04.-5.05.2018 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych (dyscyplina szachy) w miejscowości Sypniewo k/Jastrowia (województwo wielkopolskie).

Uczeń SP 1 (klasa 7d) Maciej Czopor grał w grupie do lat 14. Zagrał rewelacyjnie od początku do końca. Zdobył 8 pkt.z 9 wygrywając 7 partii i 2 remisując, zostając tym samym MISTRZEM POLSKI W SZACHACH KLASYCZNYCH DO LAT 14.

Nie przegrał żadnej partii. W rundzie 5 Maćka przeciwnikiem był lider Oskar Ogłaza. Maciek w pięknym stylu rozprawił się z nim w miniaturce, nie dając mu żadnych szans na wygraną.

Świetny występ Maćka dał mu awans do Mistrzostw Europy (które odbędą się w Rydze) oraz Mistrzostw Świata (Grecja).

Maciek długo oraz intensywnie przygotowywał się do Mistrzostw Polski. Siła gry, determinacja, oraz długie godziny szkolenia i wyjazdów na turnieje szkoleniowe przyniosły najlepszy możliwy wynik - ZŁOTY MEDAL.

Mistrz Polski otrzymał również od Prezydenta Andrzeja Dudy pióro opatrzone jego autografem.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!