Wycieczka kółka teatralnego do teatru „Maska”

11 stycznia 2018r. uczniowie klas trzecich uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego, wybrali się na wycieczkę autokarową do Teatru „Maska” w Rzeszowie. Celem wycieczki było poznanie budowy teatru, wspólne obejrzenie spektaklu teatralnego- obserwacja pracy aktora, zapoznanie z różnymi formami i środkami przekazu teatralnego oraz obejrzenie eksponatów teatralnych Muzeum Lalek.

Na początek wszyscy obejrzeli barwny spektakl opowiadający o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnością i niesamowitą przygodą. Kolorowy i roztańczony musical był niewiarygodną podróżą do świata wyobraźni.

Po tak wielkim hipnotyzującym przeżyciu uczniowie zostali wprowadzeni w równie niezwykły świat fantazji - świat teatralnych lalek. W Muzeum Lalek działającym przy Teatrze „Maska” dzieci mogły obejrzeć klasyczne kukły, marionetki, jawajki, lalki teatru cieni, lalki prowadzone przed aktorem oraz lalki, których przynależność „ gatunkową” trudno określić, bo zrodziły się w wyobraźni scenografa, by zagrać w danym spektaklu. W czasie warsztatów przewodnik po świecie lalek, pokazał dzieciom eksponaty zgromadzone w muzeum i równocześnie zaprezentował w jaki sposób one powstają i jak je ożywić. Każdy mógł dotknąć, przymierzyć i ożywić samodzielnie każdą lalkę. Nic więc dziwnego, że ta pokaźna kolekcja oryginalnych lalek licząca ponad 200 eksponatów zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.

W drodze powrotnej grupa teatralna wstąpiła do restauracji w Jaworniku Niebyleckim na wspólny posiłek - pyszne pierogi ruskie.

Wycieczkę zorganizowała w ramach działalności kółka teatralnego p. Alina Statkiewicz, którą w opiece nad uczniami wspierała p. Dorota Rudy.